Zespół Willowo-Ogrodowy Gorzów Wiekopolski

Lokalizacja obiektu:

Ofcjalna strona muzeum:

Źródło: Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta

Polecany materiał:

Zespół Willowo-Ogrodowy jest to kompleks muzealny ogrodu i zabytkowej willi pochodzącej z lat 1903-1904. Zbudowano ją dla właściciela fabryki kabli Gustava Adolfa Schroedera.  Po II wojnie światowej budynek przeznaczono na cele muzealne. Jest to dwukondygnacyjny, podpiwniczony obiekt z poddaszem użytkowym. Wewnątrz willi, w dwukondygnacyjnym holu głównym zachowały się oryginalne elementy jego wystroju: dębowa boazeria, reprezentacyjna klatka schodowa, kasetonowy strop oraz marmurowy kominek z lustrem w stylowej ramie dębowej. Willę otacza ogród dendrologiczny o powierzchni 3,32 ha, w którym rośnie ok. 150 gatunków drzew i krzewów oraz zrekonstruowany, kamienny grobowiec megalityczny kultury amfor kulistych, pochodzący sprzed ok. 4100 lat. Obiekt dostępny dla zwiedzających w godzinach pracy muzeum.

Zespół Willowo-Ogrodowy

Zespół Willowo-Ogrodowy
(Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta)

ZABYTKI GORZOWA

PRZEJDŹ

Zespół Willowo-Ogrodowy
Masz pytaknia? Skontaktuj się ze mną.

Copyright © 2023  Oskar Młodziński 
Zabytki Gorzowa Wielkpolskiego

Zacznij teraz

Kreator stron WebWave

Poznaj WebWave i twórz strony internetowe bez kodowania

Witaj.

Jeśli chcesz tworzyć samodzielnie strony internetowe bez kodowania, to koniecznie zapoznaj się z aplikacją WebWave.
Skorzystałem z niej i jestem bardzo z niej zadowolony.
Daje ona wolność w tworzeniu własnych projektów, jak również możesz skorzystać z gotowych szablonów, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

W WebWave możesz stworzyć strony internetowe z dokładnością co do 1px. i nie musisz znać kodu żeby dokładnie ustawić wszelkie elementy. Wszystko odbywa się w bardzo prosty sposób, na zasadzie drag&drop, czyli przeciągnij i upuść. Masz dostęp do bezpłatnej bazy zdjęć, możesz tworzyć wiele interesujących animacji, dzięki temu twoja strona będzie żyła.

A jeśli interesuje Cię tworzenie stron internetowych dla swoich klientów, to w WebWave jest to możliwe!

Jeśli chcesz stworzyć stronę internetową, to koniecznie sprawdź możliwości WebWave. Dokonaj bezpłatnej rejestracji i przekonaj się jakie to łatwe i zdecydujesz, czy chcesz korzystać z WebWave.

Nie czekaj i kliknij w poniższy przycisk, dokonaj bezpiecznej, bezpłatnej rejestracji: