Lokalizacja obiektu:

 

 

 

 

 

 

Przepiękny zabytkowy pałacyk wybudowany został w 1876 roku przez Landsberskiego fabrykanta Hermana Pauckscha. Nieodłączną częścią willi jest przepiękny park z fontanną w stylu angielskim. Willa Pauckscha została zbudowana w duchu późnego renesansu włoskiego i reprezentuje typ włoskiej willi z narożną wieżą. W otoczeniu willi zachowała się oficyna (kordegarda) i relikty dawnego założenia ogrodowego z cennym starodrzewem. Po śmierci właściciela obiekt został sprzedany przez spadkobierców. Późniejszymi jego właścicielami byli m.in. Reinhold Hengst i kupiec Reinhald Boehing, który zakupił wille dla swojej córki Gertrudy. Po II wojnie światowej w 1945 willa została przekształcona w budynek administracyjny dla urzędów związanych z gospodarką wodną (Powiatowy Zarząd Wodny, Rejon Dróg Wodnych, Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego).W 1976 roku Willa Pauckscha po remoncie stała się siedzibą Wojewódzkiego Domu Kultury, a w latach 2001 - 2014 był tam Grodzki Dom Kultury. W 2018 roku budynek wraz z parkiem kupiła firma Silcare i po remoncie ma być reprezentacyjna siedziba firmy i elegancki hotelik z restauracją. Ponadto część pokoi ma zostać wykorzystana na cele publiczne.

Polecany materiał:

Willa Pauckscha

Willa Pauckscha

ZABYTKI GORZOWA

Źródło: Materiały własne

Copyright © 2023  Oskar Młodziński 

Zabytki Gorzowa Wielkpolskiego

Dołącz teraz

Kreator stron WebWave

Jeśli chcesz tworzyć samodzielnie strony internetowe bez kodowania, to koniecznie zapoznaj się z kreatorem stron WebWave.

  • Daje ona wolność w tworzeniu własnych projektów, jak również możesz skorzystać z gotowych szablonów, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

W WebWave możesz stworzyć strony internetowe z dokładnością co do 1px. i nie musisz znać kodu żeby dokładnie ustawić wszelkie elementy. Wszystko odbywa się w bardzo prosty sposób, na zasadzie drag&drop, czyli przeciągnij i upuść. Masz dostęp do bezpłatnej bazy zdjęć, możesz tworzyć wiele interesujących animacji, dzięki temu twoja strona będzie żyła.

A jeśli interesuje Cię tworzenie stron internetowych dla swoich klientów, to w WebWave jest to możliwe!

Jeśli chcesz stworzyć stronę internetową, to koniecznie sprawdź możliwości WebWave. Dokonaj bezpłatnej rejestracji i przekonaj się jakie to łatwe i zdecydujesz, czy chcesz korzystać z WebWave: