Lokalizacja obiektu:

Polecany materiał:

 

 

 

Hans Lehmann rozpoczął budowę willi w 1903 roku w miejscu wyburzonej kamienicy.  Została ona zaprojektowana przez pracownię berlińskiego architekta Karla Edouarda Bangerta. Willa cechuje się stylem tzw. secesji berlińskiej, o ciekawej bryle. Z werandy rozciąga się widok na park cesarza Wilhelma (obecnie Wiosny Ludów). Do dzisiaj zachował się dawny układ budynku oraz wiele detali architektonicznych i wyposażenia wnętrz. Po II wojnie światowej willa była siedzibą prokuratury, a potem jednego z wydziałów urzędu wojewódzkiego. Od 1986 roku właścicielem budynku jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna. W 2016 roku zakończył się remont budynku i obecnie znajdują się w niej specjalne zbiory biblioteki, gabinet historii książki i stałą galeria grafiki. Budynek jest również wykorzystywany do celów edukacyjnych.

Willa Lehmanna

Elewacja - Willa Lehmanna Gorzów

ZABYTKI GORZOWA

Źródło: YouTube/WiMBP Gorzów Wielkopolski

Copyright © 2023  Oskar Młodziński 

Zabytki Gorzowa Wielkpolskiego

Dołącz teraz

Kreator stron WebWave

Jeśli chcesz tworzyć samodzielnie strony internetowe bez kodowania, to koniecznie zapoznaj się z kreatorem stron WebWave.

  • Daje ona wolność w tworzeniu własnych projektów, jak również możesz skorzystać z gotowych szablonów, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

W WebWave możesz stworzyć strony internetowe z dokładnością co do 1px. i nie musisz znać kodu żeby dokładnie ustawić wszelkie elementy. Wszystko odbywa się w bardzo prosty sposób, na zasadzie drag&drop, czyli przeciągnij i upuść. Masz dostęp do bezpłatnej bazy zdjęć, możesz tworzyć wiele interesujących animacji, dzięki temu twoja strona będzie żyła.

A jeśli interesuje Cię tworzenie stron internetowych dla swoich klientów, to w WebWave jest to możliwe!

Jeśli chcesz stworzyć stronę internetową, to koniecznie sprawdź możliwości WebWave. Dokonaj bezpłatnej rejestracji i przekonaj się jakie to łatwe i zdecydujesz, czy chcesz korzystać z WebWave: