Willa Herzoga została zbudowana w 1900 roku przez Inwestora, a zarazem jego pierwszego właściciela Richarda Herzoga, właściciela firmy Holz und Kohlen-Handlung (zajmującej się rozprowadzaniem materiałów opałowych).

W rok później wykonano i zrealizowano projekt ogródka przydomowego; dokument datowany na 17 kwietnia 1901 r. W tym samym roku w budynku mieściła się już siedziba jego firmy.

Po II wojnie światowej willa Herzoga przez kilka lat nie była użytkowana, a jej wnętrze ulegało stopniowej dewastacji. Obiekt przejęła Liga Morska z przeznaczeniem na Dom Żeglarza. Od ok. 1954 roku budynek użytkowany był przez Ligę Przyjaciół Żołnierza; 24 lipca 1958 r. LPZ otrzymał obiekt od Miejskiej Rady Narodowej

w trwały zarząd i użytkowanie. W 1962 roku LPZ została przekształcona w Ligę obrony kraju.
Do roku 2008 budynek użytkowany był przez LOK. W piwnicach obiektu miał swoją siedzibę Klub Płetwonurków LOK. W 2009 roku miasto sprzedało willę prywatnemu przedsiębiorcy z Gorzowa, który prowadzi również kuchnię turecką w centrum miasta. Inwestor miał 2 lata na rozpoczęcie remontu willi, która miała być małym hotelikiem z restauracją, jednak z umowy się nie wywiązał, bo jak tłumaczył budynek został uszkodzony podczas prac remontowych bulwaru. Miasto zaczęło motywować właściciela do remontu, dlatego zaczęło naliczać kary umowne. W 2020 roku zaczął się remont willi i gdy się skończy, ma być tu hotel.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Willa Herzoga

Willa Herzoga z bliska

ZABYTKI GORZOWA

Lokalizacja obiektu:

Willa Herzoga
Masz pytaknia? Skontaktuj się ze mną.

Copyright © 2023  Oskar Młodziński 

Zabytki Gorzowa Wielkpolskiego

Zacznij teraz

Kreator stron WebWave

Poznaj WebWave i twórz strony internetowe bez kodowania!

Jeśli chcesz tworzyć samodzielnie strony internetowe bez kodowania, to koniecznie zapoznaj się z aplikacją WebWave.

  • Daje ona wolność w tworzeniu własnych projektów, jak również możesz skorzystać z gotowych szablonów, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

W WebWave możesz stworzyć strony internetowe z dokładnością co do 1px. i nie musisz znać kodu żeby dokładnie ustawić wszelkie elementy. Wszystko odbywa się w bardzo prosty sposób, na zasadzie drag&drop, czyli przeciągnij i upuść. Masz dostęp do bezpłatnej bazy zdjęć, możesz tworzyć wiele interesujących animacji, dzięki temu twoja strona będzie żyła.

A jeśli interesuje Cię tworzenie stron internetowych dla swoich klientów, to w WebWave jest to możliwe!

Jeśli chcesz stworzyć stronę internetową, to koniecznie sprawdź możliwości WebWave. Dokonaj bezpłatnej rejestracji i przekonaj się jakie to łatwe i zdecydujesz, czy chcesz korzystać z WebWave.

Nie czekaj i kliknij w poniższy przycisk, dokonaj bezpiecznej, bezpłatnej rejestracji: