Lokalizacja obiektu:

Polecany materiał:

Park ten założony został w 1903 roku przez radnego Egometa Brahtza.

Na terenie obecnego parku początkowo znajdowała się strzelnica Bractwa Kurkowego i gospoda. W 1903 r. tereny te zostały wykupione przez miasto i założono park Ludowy. Wybudowano też pawilon muzyczny.

Głównymi atrakcjami parku były: tor saneczkowy, boiska do gier sportowych i korty tenisowe. Po 1945 r. miejsce nazwano Parkiem Słowiańskim, a drogę przechodzącą przez park - ulicą Słowiańską.

Obecnie na terenie parku znajduje się Centrum Sportowo- Rehabilitacyjne Słowianka.

Rośnie tutaj wiele gatunków roślin drzew i krzewów m.in. topola czarna. A na wysokości ul. Kosynierów Gdyńskich i Słowiańskiej rośnie wiąz szypułkowy o rozmiarach pomnikowych (obwód pnia to 315 cm).

Oprócz gatunków rodzimych można spotkać tutaj wiele drzew obcego pochodzenia. Na szczególną uwagę zasługuje, rosnący przy trasie średnicowej, jedyny w mieście okaz korkowca amurskiego. Rosną tu piękne okazy daglezji zielonej, znacznych rozmiarów żywotnik olbrzymi, klon srebrzysty, dąb błotny, buk pospolity, cyprysik groszkowy i inne.

Park Słowiański

ZABYTKI GORZOWA

Copyright © 2023  Oskar Młodziński 

Zabytki Gorzowa Wielkpolskiego

Dołącz teraz

Kreator stron WebWave

Jeśli chcesz tworzyć samodzielnie strony internetowe bez kodowania, to koniecznie zapoznaj się z kreatorem stron WebWave.

  • Daje ona wolność w tworzeniu własnych projektów, jak również możesz skorzystać z gotowych szablonów, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

W WebWave możesz stworzyć strony internetowe z dokładnością co do 1px. i nie musisz znać kodu żeby dokładnie ustawić wszelkie elementy. Wszystko odbywa się w bardzo prosty sposób, na zasadzie drag&drop, czyli przeciągnij i upuść. Masz dostęp do bezpłatnej bazy zdjęć, możesz tworzyć wiele interesujących animacji, dzięki temu twoja strona będzie żyła.

A jeśli interesuje Cię tworzenie stron internetowych dla swoich klientów, to w WebWave jest to możliwe!

Jeśli chcesz stworzyć stronę internetową, to koniecznie sprawdź możliwości WebWave. Dokonaj bezpłatnej rejestracji i przekonaj się jakie to łatwe i zdecydujesz, czy chcesz korzystać z WebWave: