Lokalizacja obiektu:

Polecany materiał:

Park o powierzchni ponad 14,6 ha ztworzony został w latach 1972-1974 w czynie społecznym przez pracowników ZWCH Stilon na miejscu cmentarza ewangelickiego. Położony przy ulicach Walczaka i Piłsudskiego.

Do atrakcji parku należą: stary drzewostan (m.in. cis pospolity, jesion wyniosły i lipa drobnolistna), fontanna (zaprojektowana przez architekta Mieczysława Rzeszewskiego), miasteczko ruchu drogowego i duża ilość wiewiórek. Na terenie parku znajduje się też skate-park, a sąsiadują z nim boiska sportowe i korty tenisowe. Od 2006 roku park przedzielony jest przez czteropasmową jezdnię, a jego dwie części łączy nowoczesna kładka.

Pozostałością po cmentarzu jest kaplica ewangelicka z 1887 roku (obecnie Ewangelicko-Augsburski Kościół Świętej Trójcy), usytuowana przy ulicy Walczaka. Obok niej w 1993 roku oddano lapidarium i odsłonięto Kamień Pamiątkowy przypominający o istniejącym tu wcześniej cmentarzu ewangelickim. W 2020 roku park przeszedł rewitalizację. Odnowiono alejki (część pokryto asfaltem, część nawierzchnią naturalną), podwojono ilość ławek (z 40 do 80) i zamontowano nowe kosze na śmieci. Przybyło też zieleni: drzew, bylin, krzewów i pnączy.

Park Kopernika

ZABYTKI GORZOWA

Copyright © 2023  Oskar Młodziński 

Zabytki Gorzowa Wielkpolskiego

Dołącz teraz

Kreator stron WebWave

Jeśli chcesz tworzyć samodzielnie strony internetowe bez kodowania, to koniecznie zapoznaj się z kreatorem stron WebWave.

  • Daje ona wolność w tworzeniu własnych projektów, jak również możesz skorzystać z gotowych szablonów, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

W WebWave możesz stworzyć strony internetowe z dokładnością co do 1px. i nie musisz znać kodu żeby dokładnie ustawić wszelkie elementy. Wszystko odbywa się w bardzo prosty sposób, na zasadzie drag&drop, czyli przeciągnij i upuść. Masz dostęp do bezpłatnej bazy zdjęć, możesz tworzyć wiele interesujących animacji, dzięki temu twoja strona będzie żyła.

A jeśli interesuje Cię tworzenie stron internetowych dla swoich klientów, to w WebWave jest to możliwe!

Jeśli chcesz stworzyć stronę internetową, to koniecznie sprawdź możliwości WebWave. Dokonaj bezpłatnej rejestracji i przekonaj się jakie to łatwe i zdecydujesz, czy chcesz korzystać z WebWave: