Lokalizacja Obiektu:

Prawdopodobnie powstały na początku XIV w. w celu zastąpienia ziemno – drewnianych fortyfikacji. Jest to - obok Katedry - drugi najstarszy zabytek Gorzowa Wielkopolskiego. Mury Obronne zbudowano z kamieni narzutowych i zwieńczono cegłą. Aktualnie zachowany jest niewielki, bo 130 metrowy fragment muru z czterema basztami łupinowymi, który można podziwiać przy ulicy Zabytkowej. Pierwotnie całokształt miał kolosalne rozmiary, albowiem osiągał długość 4400 metrów. Same mury okazały się niezwykle solidnym zabezpieczeniem miasta.

Mury Obronne

Mury Obronne

 

ZABYTKI GORZOWA

Polecany materiał:

Źródło: YouTube/Grzegorz Kwieciński

Masz pytaknia? Skontaktuj się ze mną.

Copyright © 2023  Oskar Młodziński 
Zabytki Gorzowa Wielkpolskiego

Zacznij teraz

Kreator stron WebWave

Poznaj WebWave i twórz strony internetowe bez kodowania!

Jeśli chcesz tworzyć samodzielnie strony internetowe bez kodowania, to koniecznie zapoznaj się z aplikacją WebWave.

  • Daje ona wolność w tworzeniu własnych projektów, jak również możesz skorzystać z gotowych szablonów, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

W WebWave możesz stworzyć strony internetowe z dokładnością co do 1px. i nie musisz znać kodu żeby dokładnie ustawić wszelkie elementy. Wszystko odbywa się w bardzo prosty sposób, na zasadzie drag&drop, czyli przeciągnij i upuść. Masz dostęp do bezpłatnej bazy zdjęć, możesz tworzyć wiele interesujących animacji, dzięki temu twoja strona będzie żyła.

A jeśli interesuje Cię tworzenie stron internetowych dla swoich klientów, to w WebWave jest to możliwe!

Jeśli chcesz stworzyć stronę internetową, to koniecznie sprawdź możliwości WebWave. Dokonaj bezpłatnej rejestracji i przekonaj się jakie to łatwe i zdecydujesz, czy chcesz korzystać z WebWave.

Nie czekaj i kliknij w poniższy przycisk, dokonaj bezpiecznej, bezpłatnej rejestracji:

Mury Obronne Gorzów fot. Robert Bogusz
Mury Obronne Gorzów