Most Staromiejski

Polecany materiał:

Lokalizacja obiektu:

Znany też jako most Gerloffa i most Manifestu Lipcowego. Pierwszy most na Warcie o żelbetowej konstrukcji, wybudowany w latach 1924-1926. Następca drewnianego mostu, który spłonął 1 lipca 1905 roku. Wybudowany w 1924 roku - dopiero dziewiętnaście lat po pożarze drewnianego poprzednika. We wrześniu 1999 roku most otrzymał imię mostu Staromiejskiego. w latach 2006-2007 miał miejsce - kolejny już - gruntowny remont. Przęsła zostały rozebrane, a filary przebudowane od podstaw. Dzięki metalowym, kutym balustradom i stylowym latarniom zyskał na estetyce. Przy zjeździe od strony Zawarcia wybudowano nowe rondo z platformą widokową (Dominanta)

ZABYTKI GORZOWA

Masz pytaknia? Skontaktuj się ze mną.

Copyright © 2023  Oskar Młodziński 

Zabytki Gorzowa Wielkpolskiego

Zacznij teraz

Kreator stron WebWave

Poznaj WebWave i twórz strony internetowe bez kodowania!

Jeśli chcesz tworzyć samodzielnie strony internetowe bez kodowania, to koniecznie zapoznaj się z aplikacją WebWave.

  • Daje ona wolność w tworzeniu własnych projektów, jak również możesz skorzystać z gotowych szablonów, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

W WebWave możesz stworzyć strony internetowe z dokładnością co do 1px. i nie musisz znać kodu żeby dokładnie ustawić wszelkie elementy. Wszystko odbywa się w bardzo prosty sposób, na zasadzie drag&drop, czyli przeciągnij i upuść. Masz dostęp do bezpłatnej bazy zdjęć, możesz tworzyć wiele interesujących animacji, dzięki temu twoja strona będzie żyła.

A jeśli interesuje Cię tworzenie stron internetowych dla swoich klientów, to w WebWave jest to możliwe!

Jeśli chcesz stworzyć stronę internetową, to koniecznie sprawdź możliwości WebWave. Dokonaj bezpłatnej rejestracji i przekonaj się jakie to łatwe i zdecydujesz, czy chcesz korzystać z WebWave.

Nie czekaj i kliknij w poniższy przycisk, dokonaj bezpiecznej, bezpłatnej rejestracji: