Lokalizacja Obiektu:

Ufundował ją w 1896 roku Herman Paucksch, gorzowski przedsiębiorca i właściciel Willi Pauckscha. Oryginał wyrzeźbił Cuno von Uechtritz - Steinkirch. Przedstawia ona postać kobiety niosącą konwie z wodą. Postać ma symbolizować pracowitość gorzowian

i życiodajność warty. U stóp kobiety siedzą dzieci, które symbolizują  rozwój gorzowskiej gospodarki. Chłopiec z młotem i kołem zębatym symbolizuje przemysł, a dziewczynka z wędką rybołówstwo. Oryginalna fontanna uległa zniszczeniu, a obecna stanowi jej replikę wykonaną przez rzeźbiarkę Zofię Bilińską. Postać kobiety na fontannie jest nazywana przez gorzowian Marysieńką

Fontanna Pauckscha

Fragment Fontanny Pauckscha na zdjęciu

 

 

 

ZABYTKI GORZOWA

Masz pytaknia? Skontaktuj się ze mną.

Copyright © 2023  Oskar Młodziński 
Zabytki Gorzowa Wielkpolskiego

Zacznij teraz

Kreator stron WebWave

Poznaj WebWave i twórz strony internetowe bez kodowania!

Jeśli chcesz tworzyć samodzielnie strony internetowe bez kodowania, to koniecznie zapoznaj się z aplikacją WebWave.

  • Daje ona wolność w tworzeniu własnych projektów, jak również możesz skorzystać z gotowych szablonów, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

W WebWave możesz stworzyć strony internetowe z dokładnością co do 1px. i nie musisz znać kodu żeby dokładnie ustawić wszelkie elementy. Wszystko odbywa się w bardzo prosty sposób, na zasadzie drag&drop, czyli przeciągnij i upuść. Masz dostęp do bezpłatnej bazy zdjęć, możesz tworzyć wiele interesujących animacji, dzięki temu twoja strona będzie żyła.

A jeśli interesuje Cię tworzenie stron internetowych dla swoich klientów, to w WebWave jest to możliwe!

Jeśli chcesz stworzyć stronę internetową, to koniecznie sprawdź możliwości WebWave. Dokonaj bezpłatnej rejestracji i przekonaj się jakie to łatwe i zdecydujesz, czy chcesz korzystać z WebWave.

Nie czekaj i kliknij w poniższy przycisk, dokonaj bezpiecznej, bezpłatnej rejestracji: