Lokalizacja obiektu:

 

 

 

 

 

 

Dawny Ratusz przy ul. Obotryckiej został oddany do użytku w 1924 roku. Po zajęciu miasta przez armię sowiecką w styczniu 1945 roku w budynku ratusza do 1946 roku miała siedzibę wojenna komendantura miasta pułkownika Josifa Draguna. W latach 1953-1956 budynek był siedzibą miejscowego Urzędu Bezpieczeństwa. W późniejszym czasie gmach przejęła Milicja dla potrzeb Miejskiej Komendy Milicji. Po przemianach ustrojowych z przełomu lat 80-tych i 90-tych obiekt użytkowała Policja Państwowa na cele Miejskiej Komendy Policji. Poprzedni prezydent chciał obiekt sprzedać, ale nie zgodziła się na to rada miasta. Niedawno jednak był pomysł, że budynek znów będzie ratuszem, ale na razie nic na to nie wskazuje (był nawet projekt i koncepcja wyglądu dostępna pod tym linkiem: http://www.konkurs-um.gorzow.pl/ ).

Dawny Ratusz Miejski

Dawny Ratusz Miejski - elewacja z zewnątrz

ZABYTKI GORZOWA

Copyright © 2023  Oskar Młodziński 

Zabytki Gorzowa Wielkpolskiego

Dołącz teraz

Kreator stron WebWave

Jeśli chcesz tworzyć samodzielnie strony internetowe bez kodowania, to koniecznie zapoznaj się z kreatorem stron WebWave.

  • Daje ona wolność w tworzeniu własnych projektów, jak również możesz skorzystać z gotowych szablonów, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

W WebWave możesz stworzyć strony internetowe z dokładnością co do 1px. i nie musisz znać kodu żeby dokładnie ustawić wszelkie elementy. Wszystko odbywa się w bardzo prosty sposób, na zasadzie drag&drop, czyli przeciągnij i upuść. Masz dostęp do bezpłatnej bazy zdjęć, możesz tworzyć wiele interesujących animacji, dzięki temu twoja strona będzie żyła.

A jeśli interesuje Cię tworzenie stron internetowych dla swoich klientów, to w WebWave jest to możliwe!

Jeśli chcesz stworzyć stronę internetową, to koniecznie sprawdź możliwości WebWave. Dokonaj bezpłatnej rejestracji i przekonaj się jakie to łatwe i zdecydujesz, czy chcesz korzystać z WebWave: