Lokalizacja obiektu:

Oficjalna strona Muzeum:

PRZEJDŹ

Muzeum zostało usytuowane na terenie dawnego Przedmieścia Mostowego i jest przykładem budownictwa ryglowego z XVIII w.

Dokładna data wybudowania nieznana. Powstał po 1763 roku na miejscu reduty broniącej przeprawy mostowej. Przylegał do przeładunkowego nabrzeża. Do drugiej połowy XIX wieku pełnił funkcję magazynu na zboże, następnie przekształcony w magazyn na potrzeby wojska. Po zakończeniu I wojny światowej i podpisaniu Traktatu Wersalskiego stracił na znaczeniu militarnym. Po 1920 roku, podobnie jak znajdujący się w centrum miasta Arsenał, przystosowany do działalności handlowej. Po wojnie mieścił się tu magazyn GS Samopomoc Chłopska. W 1980 roku przeszedł kilkuletni gruntowny remont, po którym stał się własnością muzeum. Pierwotnie w przyziemiu ścian szczytowych znajdowały się dwie bramy prowadzące do pomieszczeń gospodarczych, a zboże było rozsypywane na poszczególnych kondygnacjach. Obecnie można tam oglądać wystawę „Gorzów na szlakach historii”, gdzie znajduje się m.in. siedemnastowieczne miasto na makiecie, wystawa prezentująca dzieje wojen i klęsk żywiołowych oraz rozwój gorzowskiego przemysłu.

Biały Spichlerz

ZABYTKI GORZOWA

Copyright © 2023  Oskar Młodziński 

Zabytki Gorzowa Wielkpolskiego

Dołącz teraz

Kreator stron WebWave

Jeśli chcesz tworzyć samodzielnie strony internetowe bez kodowania, to koniecznie zapoznaj się z kreatorem stron WebWave.

  • Daje ona wolność w tworzeniu własnych projektów, jak również możesz skorzystać z gotowych szablonów, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

W WebWave możesz stworzyć strony internetowe z dokładnością co do 1px. i nie musisz znać kodu żeby dokładnie ustawić wszelkie elementy. Wszystko odbywa się w bardzo prosty sposób, na zasadzie drag&drop, czyli przeciągnij i upuść. Masz dostęp do bezpłatnej bazy zdjęć, możesz tworzyć wiele interesujących animacji, dzięki temu twoja strona będzie żyła.

A jeśli interesuje Cię tworzenie stron internetowych dla swoich klientów, to w WebWave jest to możliwe!

Jeśli chcesz stworzyć stronę internetową, to koniecznie sprawdź możliwości WebWave. Dokonaj bezpłatnej rejestracji i przekonaj się jakie to łatwe i zdecydujesz, czy chcesz korzystać z WebWave: